![Ambulanța Tulcea. FOTO Adrian Boioglu Ambulanța Tulcea. FOTO Adrian Boioglu](https://www.tlnews.ro/wp-content/uploads/2018/08/2018-08-10-12.23.41-678x381.jpg)
Un bărbat a fost transportat la spital după ce s-a răsturnat cu un ATV la Sălcioara.
Potrivit IPJ Tulcea, la data de 12 octombrie 2023 în jurul orei 13:20 un bărbat de 64 ani din sat Sălcioara a condus un ATV neînregistrat pe strada Berzei din localitate, iar la intersecția cu strada Bălții ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a răsturnat.
În urma accidentului rutier a rezultat rănirea conducătorului ATV-ului care a fost transportat cu ambulanța la Spitalul Județean Tulcea.
Conducătorul autovehiculului a fost testat alcoolscop rezultatul fiind de 0,24 mg/l alcool pur în aerul expirat și nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă, conducerea unui vehicul neinmatriculat sau neînregistrat și conducerea unui vehicul de către o persoană care nu poseda permis de conducere.
Be the first to comment