![Ședință la Prefectura Tulcea. FOTO Prefectura Tulcea](https://www.tlnews.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-26-at-16.15.29-678x381.jpeg)
Prefectul Alexandru Dan Munteanu a prezidat ședința de lucru a Comitetului Consultativ De Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice.
În cadrul ședinței au fost dezbătute următoarele aspecte:
1.Verificarea respectării prevederilor legale privind protecția consumatorilor în unitățile de alimentație publică:
Dumitru Colaxiz din cadrul Comisariatulului Județean pentru Protecția Consumatorilor a prezentat activitățile specifice desfășurate de către această instituție.
2.Măsuri întreprinse pentru protejarea pensionarilor și persoanelor vârstnice din municipiul Tulcea împotriva violenței fizice, abuzurilor și a furturilor:
Comisar de politie Simona Sabangianu a prezentat activitățile desfășurate de către lucrători din cadrul I.P.J. Tulcea pe linia prevenirii și combaterii faptelor antisociale și a infracțiunilor a căror potențiale victime pot fi pensionarii sau persoanele vârstnice.
Be the first to comment