![](https://www.tlnews.ro/wp-content/uploads/2023/02/Imagine-WhatsApp-2023-02-09-la-08.43.06-678x381.jpg)
Un accident rutier a avut loc noaptea trecută între localitățile Nufăru și Malcoci, iar două persoane au fost rănite.
Potrivit IPJ Tulcea, la data de 15 ianuarie 2024, în jurul orei 00:05 polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la faptul că, între localitățile Nufăru și Malcoci s-a produs un accident rutier.
“Din primele verificări efectuate de către polițiști, s-a stabilit faptul că, un tânăr de 19 ani, ar fi condus un autoturism pe DJ222C, iar datorită neadaptării vitezei , într-o curbă la dreapta, a pierdut controlul autoturismului răsturnându-se pe partea carosabilă.
În urma impactului, a rezultat rănirea conducătorului auto și a pasagerului aceașta fiind transportați la Spitalul Județean Tulcea” – IPJ Tulcea.
În cauză polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, efectuându-se cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor cauzelor și circumstanțelor producerii accidentului.
Be the first to comment