![Ion Acceleanu, primarul comunei Hamcearca și jurnalistul Adrian Boioglu, managerul TLnews. FOTO Mitică Raftu / tlnews.ro Ion Acceleanu, primarul comunei Hamcearca și jurnalistul Adrian Boioglu, managerul TLnews. FOTO Mitică Raftu / tlnews.ro](https://www.tlnews.ro/wp-content/uploads/2024/04/DSC08788-678x381.jpg)
Ion Acceleanu, primarul din Hamcearca, a fost invitatul jurnalistului Adrian Boioglu la TLnews TV.
Cu acest prilej, Ion Acceleanu a vorbit despre modul în care colaborează cu consilierii locali, despre cât de greu este să găsească oameni pentru a-i angaja la primărie.
El a prezentat și câteva dintre proiectele implementate în comună. Astfel, a fost cumpărată o autospecială pentru stingerea incendiilor, a fost amenajată și ecologizată zona de agrement și au fost cumpărate utilaje pentru întreținerea zonei de agrement.
Ion Acceleanu a prezentat și câteva proiecte aflate în derulare: modernizarea iluminatului public, creșterea eficienței energetice, construirea unui teren de sport multifuncțional din gazon artificial, reabilitarea unor drumuri.
De acum ne vedem și pe CD TV – televiziunea digitală cu cea mai mare acoperire din Sud Estul României: Constanța, Tulcea, Ialomița și Călărași.
Cele mai bune emisiuni și reportaje sunt pe www.cdtv.ro
Be the first to comment