![Ședință la Prefectura Tulcea. FOTO Prefectura Tulcea](https://www.tlnews.ro/wp-content/uploads/2024/01/WhatsApp-Image-2024-01-30-at-12.54.39-678x381.jpeg)
Prefectul Alexandru Dan Munteanu a prezidat marți, 30 ianuarie, ședința de lucru a Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice.
În cadrul ședinței au fost dezbătute următoarele aspecte:
1.Situația medicilor de familie și a cabinetelor stomatologice din localitățile din Delta Dunării. Modalități de asigurare a asistenței medicale. Au prezentat Romeo Ion NUȚĂ – Director Executiv al Casei de Asigurări de Sănătate Tulcea și Carmen Caloianu – Director Executiv al Direcției de Sănătate Publică Tulcea;
2.Informare cu privire la măsurile stabilite de Consiliul Local al Municipiului Tulcea pentru anul 2024, referitoare la acordarea de ajutoare pensionarilor și persoanelor vârstnice (scutiri/reduceri de taxe și impozite, gratuitate pentru transportul public, ajutoare pentru energie termică, electrică, gaze naturale, etc.). A prezentat Nicolae Bibu – Administratorul Public al Municipiului Tulcea;
Be the first to comment