![](https://www.tlnews.ro/wp-content/uploads/2021/11/WhatsApp-Image-2021-11-18-at-18.35.11-678x381.jpeg)
Pompierii militari tulceni au fost solicitați să intervină joi, 18 noiembrie, în jurul orei 17.00, pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de pe strada Plugarilor din municipiul Tulcea.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Delta” al județului Tulcea, la fața locului s-au deplasat de urgență trei echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Tulcea, cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
„Incendiul, ce se manifesta într-un dormitor al locuinței, a fost localizat și lichidat prompt de către pompieri, care au acționat și pentru evacuarea fumului din încăpere. În urma producerii evenimentului, au ars instalația electrică și o parte din mobilierul camerei. Din fericire, nu au fost înregistrate victime sau persoane rănite”, au transmis reprezentanții ISU Tulcea.
Aceștia au mai precizat că incendiul s-a produs, cel mai probabil, din cauza unui scurtcircuit electric.
Be the first to comment